Kosmetyka twarzy:

kosmetyka twarzy


Radiofrekwencja mikroigłowa

Radiofrekwencja mikroigłowa to metoda łącząca w sobie dwa zabiegi. Podczas zabiegu specjalna głowica w jednym czasie nakłuwa skórę dziesiątkami mikroigieł oraz generuje fale radiowe skierowane w kierunku miejsca nakłucia.

Mikronakłucia działają jak drobne zranienia, które mobilizują skórę do regeneracji. Fale radiowe podgrzewają ją, co powoduje obkurczenie włókien kolagenowych (natychmiastowy efekt naprężenia skóry) oraz bodziec rozpoczynający proces wytwarzania nowych włókien.

Zabieg RF mikroigłowej można wykonywać przez cały rok, ponieważ jej działanie nie opiera się na mechanizmie oparzeń skórnych.

Radiofrekwencja mikroigłowa

Składa się z dwóch technik oddziaływania:

nakłuwanie skóry mikroigłami, które uszkadza mechanicznie tkankę i w ten sposób pobudza jej naturalne procesy regeneracyjne
podgrzanie skóry za pomocą fali radiowej, która poprzez ogrzewanie tkanki stymuluje ich odnowę

Jakie efekty daje zabieg radiofrekwencji mikroigłowej:
poprawia elastyczność i gęstość skóry
pomaga pozbyć się zmarszczek
redukuje rozszerzone pory
wspomaga terapię trądziku
skutecznie pomaga pozbyć się blizn potrądzikowych, pooperacyjnych oraz pourazowych
skutecznie leczy rozstępy
poprawia napięcie i jakość skóry twarzy, szyi, dekoltu, piersi, ramion, brzucha, pośladków, ud
Komu dedykowany jest zabieg?

Radiofrekwencja mikroigłowa jest polecana osobom borykającym się z:
utratą jędrności skóry, wiotkością
zmarszczkami
utratą owalu twarzy,
opadającymi policzkami (chomiczki)
opadającymi powieki
workami pod oczami
bliznami potrądzikowymi
przebarwieniami skórnymi
rozszerzonymi porami
trądzikiem
rozstępami
bliznami pooperacyjnymi i pourazowymi
nadpotliwością pach
brakiem jędrności i elastyczności skóry ramion, brzucha, pośladków, ud

Ewentualne przeciwwskazania do wykonania radiofrekwencji mikroigłowej:
ciąża
zaburzenia gojenia
aktywne infekcje skórne
posiadanie metalowych implantów
wszczepiony rozrusznik serca

Pierwsze efekty działania radiofrekwencji mikroigłowej widać po 2-3 zabiegach. Zaleca się uzupełnianie tego zabiegu mezoterapią igłową oraz karboksyterapią.

Osocze bogatopłytkowe

Stymulator tkankowy okolic oczu

Lumi Eyes to nowoczesny stymulator tkankowy dedykowany do zabiegów mezoterapii okolic oczu i doliny łez.
Preparat odbudowuje uszkodzenia skóry właściwej za pomocą polinukleotydów, które wykazują działanie regenerujące. Efektem zastosowania Lumi Eyes jest intensywnie nawilżona i odmłodzona skóra bez objawów zmęczenia i zasinienia.

Zastosowanie:
- intensywne nawilżenie,
- redukcja płytkich zmarszczek,
- poprawa elastyczności skóry,
- naprężenie wiotczejącej i obwisłej skóry,
- rewitalizacja okolicy oczu,
- obszar stosowania:
- dolina łez,
- okolice oczu.

Polecamy wykonać 2-3 zabiegi w odstępie 2-3 tygodni. Efekt utrzymuje się  około 7-9 miesięcy w zależności  od indywidualnych predyspozycji pacjentki. 

stymulator tkankowy okolic oczu

Stymulatory tkankowe

Stymulatory tkankowe - zabieg dający natychmiastowy efekt i można wykonywać przez całe lato i nie tyko zabieg z zastosowaniem stymulatorów tkankowych stosuje się w pierwszej kolejności do odbudowy struktury skóry, dzięki stymulacji komórek skóry, kolagenu i elastyny. Po zaaplikowaniu przez kosmetologa dają bardzo naturalne efekty poprawy jędrności, gęstości oraz jakości skóry.

Stymulatory tkankowe nie zmieniają rysów twarzy pod względem wolumetrycznym! Przyczyniają się do spiralizowania się włókien kolagenowych, czyli ich skracania. W konsekwencji prowadzi to do zagęszczenia struktur skóry, poprawy owalu, tworzenia działań antygrawitacyjnych.

WSKAZANIA DO ZABIEGU
Podstawowymi wskazaniami do zabiegu są:
- oznaki starzenia się, w postaci załamań skórnych
- zarysowana bruzda nosowo-wargowa
- widoczna rynienka doliny łez
- kurze łapki
- zasinienia pod oczami
- utrata jędrności
- spadek gęstości skóry
- zaburzony owal twarzy, tzw. chomiki
- przesuszona i poszarzała skóra
- działanie profilaktyczne, aby za 10 lat kondycja skóry była tak dobra jak w tym momencie!

Dysponujemy równymi preparatami do zabiegu, które dobieramy indywidualnie do potrzeb klienta i jego skóry.

stymulator tkankowystymulator tkankowy

Gen Factor

Gen Factor to innowacyjny preparat wykorzystywany w medycynie i kosmetologii komórkowej służący do kompleksowej odbudowy i regeneracji skóry. Wspomaga wzrost komórek i tkanek dzięki stymulacji tworzenia się DNA. Pod jego wpływem skóra zaczyna wykształcać nie tylko nowe włókna kolagenowe, ale też całą macierz tkankową, łącznie z gaszeniem stanu zapalnego. Gen Factor służy do dużych i małych zadań, które mają na celu odbudowę skóry. Preparat posiada udokumentowane działanie od terapii przeciwstarzeniowej, trądziku, trudno gojących się ran (np. oparzenia, owrzodzenia), po blizny potrądzikowe, pooparzeniowe, ubytki w tkankach, rozstępy itp.
Twórcami przełomowych receptur jest grupa 14 polskich naukowców pod kierownictwem dr Wojciecha Karwowskiego, specjalisty w dziedzinie bioinżynierii tkankowej i biomedycznej. Wieloletnie badania w laboratoriach inżynierii tkankowej wykazały wysoką skuteczność preparatu.

W składzie żelu Gen Factor znajdują się izolowane proteiny takie jak: czynniki wzrostu, białka immunomodulacyjne, substancje bakteriostatyczne, jak również enzymy, poliamidy, pochodne kwasów nukleinowych i aminokwasów oraz unikalny zestaw witamin i związków mineralnych.

Terapia Gen Factor polega na zastosowaniu preparatu na wcześniej uszkodzoną tkankę lub inicjowanie tego uszkodzenia podczas zabiegu specjalistycznego, rozpoczynając w ten sposób intensywny proces regeneracji. Wykazuje szerokie zastosowanie przy użyciu profilowanej aparatury oraz terapii łączonych.
Produkt wyłącznie użytku profesjonalnego.

Osocze bogatopłytkowe

Karboksyterapia

Karboksyterapia czyli terapia dwutlenkiem węgla jest bezpieczna, mało inwazyjną metodą, wykorzystywaną do odmłodzenia skóry, walki z cellulitem, zwiotczeniem skóry i łysieniem.

Terapia dwutlenkiem węgla polega na śródskórnym, precyzyjnym wstrzykiwaniu kontrolowanych dawek dwutlenku węgla przy użyciu specjalnego urządzenia. Infuzja CO2 prowadzi do zwiększenia przepływu krwi, tlenu i składników odżywczych do obszaru poddanego leczeniu oraz poprawia mikrokrążenie i powoduje odnowę komórek. Odpowiedzią skóry jest reakcja zapalna, prowadząca do stymulacji produkcji kolagenu. Kilka miesięcy później rozpoczyna się przebudowa skóry z towarzyszącym kurczeniem się włókien kolagenowych, co skutkuje zwiększona sprężystością skóry.

Wykorzystanie Karboksyterapii:
• zwiotczenie skóry, ujędrnienie
• cienie pod oczami
• blizny i rozstępy
• wypadanie włosów
• redukcja cellulitu

Częstotliwość:
Najlepsze efekty uzyskuje się wówczas, gdy zabiegi powtarza się regularnych odstępach czasu. Przeważnie wykonuje się serie 6-10 zabiegów raz lub dwa w tygodniu przez okres 3-4 tygodni. Czas zabiegu wynosi 15-30 minut.

Przeciwwskazania:
• niewydolność serca
• niewydolność oddechowa
• zapalenie żył
• zakażenie skóry grzybicze, wirusowe, bakteryjne
• choroby nowotworowe
• leczenie antybiotykami
• jaskra
• hemofilia

Karboksyterapia

Hydrabrazja (mikrodermabrazja wodna) - zabieg oczyszczający i złuszczajacy skórę

Hydrabrazja to zabieg kosmetyczny, który należy do rodzaju mikropeelingów. Jest to lżejsza wersja mikrodermabrazji, ale działa na bardzo podobnej zasadzie, przez co nazywana jest również mikrodermabrazją wodną. Podczas hydrabrazji ścierana jest warstwa rogowa naskórka i odbywa się to przy pomocy wody. Dzięki temu zabieg jest bardzo delikatny i uniwersalny dla wielu typów skóry, nawet tych wyjątkowo wrażliwych.
To właśnie ten czynnik wyróżnia hydrabrazję na tle pozostałych zabiegów oczyszczających i pielęgnacyjnych. Hydrabrazję poleca się nawet osobom ze skórą naczynkową (będzie dla nich nawet pomocna), przesuszoną, przemęczoną oraz wrażliwą. Jest bezinwazyjna i delikatna, a jednocześnie zapewnia widoczne efekty już po kilku zabiegach.

Jak wygląda zabieg hydrabrazji?
Do zabiegu wykorzystuje się głowice z pierścieniami ściernymi, których wielkość zależy od grubości ścierania warstw skóry – te mocniejsze dotrą głębiej, ale nie zawsze jest to potrzebne. Odpowiednią głowicę dopasowaną do typu skóry wybiera kosmetyczka. Na wizytę najlepiej przyjść bez makijażu. Najpierw kosmetyczka wykonuje oczyszczanie skóry, później peeling chemiczny, a następnie hydrabrazję. Podczas ścierania warstwy rogowej skóra traktowana jest roztworem soli fizjologicznej. Daje to efekt chłodzący i łagodzący, dlatego hydrabrazja jest mniej bolesna niż zwyczajna mikrodermabrazja. Głowica „jeździ” powoli po skórze i kawałek po kawałku złuszcza kolejne jej warstwy. Odczuwalny jest przy tym śliski podmuch.

Wskazania
• nadmierne rogowacenie naskórka;
• wysuszenie skóry;
• starzenie się skóry;
• brak elastyczności skóry;
• przebarwiania;
• rogowacenie okołomieszkowe;
• trądzik pospolity bez stanów zapalnych.

Przeciwwskazania
• nowotwory skóry;
• naczyniaki płaskie i jamiste;
• zakażenia wirusowe, bakteryjne i grzybicze;
• trądzik różowaty i grudkowo-krostkowy;
• uszkodzenia ciągłości skóry;
• znamiona;
• niedawne zabiegi chirurgiczne.

Po zabiegu hydrabrazji wtłaczamy serum dobrane do potrzeb skóry, następnie wykonujemy masaż twarzy, szyi i dekoltu oraz kładziemy maskę. Czas zabiegu 1,5h

hydrabrazja

OXYBRAZJA z infuzja tlenowa

To rewolucyjny, nowoczesny i nieinwazyjny zabieg kosmetologii estetycznej o właściwościach silnie oczyszczających, nawilżających i rewitalizujących.
To rewolucyjny, całkowicie bezbolesny i bezpieczny zabieg. Nie wymaga rekonwalescencji, a efekty są widoczne natychmiast. Już po pierwszym zabiegu skóra staje się odświeżona, jaśniejsza i gładsza, a zmarszczki mniej widoczne. Doskonale sprawdza się w połączeniu z dodatkowymi zabiegami nawilżającymi, ożywczymi czy rozjaśniającymi skórę twarzy. Ponadto, łagodzi objawy trądziku różowatego i pospolitego.

U kobiet w ciąży i matek karmiących jest alternatywą do zabiegów kwasami owocowymi czy bardziej intensywnych zabiegów estetycznych takich jak peelingi chemiczne.

Roztwór soli fizjologicznej wykorzystywany podczas zabiegu chłodzi skórę, łagodzi odczucia towarzyszące złuszczaniu i dodatkowo silnie nawilża. Złuszczenie zrogowaciałych warstw skóry znakomicie odświeża zmęczoną cerę i przywraca jej promienny wygląd.

Po zabiegu wprowadzamy aktywne serum poprzez infuzje tlenowa (ozybrazję) do niepielęgnowanych dotąd warstw skóry wykorzystując nośnik jakim jest tlen pod ciśnieniem.

Zabieg jest całkowicie bezbolesny. Towarzyszy mu uczucie lekkiego „powiewu po skórze”. Może być wykonywany cały rok, również w okresie lata i silnego nasłonecznienia.

Zalecana seria: 4 - 6 zabiegów. Polecany jest także jako pojedynczy zabieg „przed wielkim wyjściem” (zabieg bankietowy).

Widoczne są już po pierwszym zabiegu!

• Zwiększenie sprężystości i elastyczności skóry ( lifting)
• Wypełnienie drobnych zmarszczek, redukcja cienkich linii
• Intensywne, głębokie nawilżenie
• Wygładzenie skóry, wyrównanie kolorytu
• Spłycenie przebarwień
• Skóra nabiera wyraźnie młodego wyglądu
• Natlenienie i odżywienie komórek i tkanek
• Łagodzenie podrażnień
• Zmniejszenie zaczerwienień
• Wzmocnienie kruchych naczyń krwionośnych

Do zabiegu wykonujemy również relaksujący masaż twarzy, szyi oraz dekoltu wraz z maską(kremową, algami bądź płatem kolagenowym)oraz kremem wykańczającym. Czas 1,5h.

OXYBRAZJA

Trwałe zamykanie naczyń na twarzy!!!

Elektrokoagulacja - zamykanie naczyń krwionośnych z wykorzystaniem prądu wysokiej częstotliwość Na czym polega Elektrokoagulacja?
Elektrokoagulacja polega na ścięciu białka tkanek poprzez termiczne jego uszkodzenie.
Zabieg ten polega na ścinaniu białka tkanek pod wpływem stałego prądu elektrycznego. Zabieg wykonywany jest przy użyciu elektrod-igły, niewymagającej nakłucia skóry używanej do bezinwazyjnego zamykania naczynek.

Elektrokoagulacja stosowana jest przy usuwaniu:
• brodawek,
• torbieli,
• kaszaków,
• prosaków,
• łagodnych zmian nowotworowych skóry,
• rozszerzonych naczyń krwionośnych

zamykanie_naczyn

Usuwanie włókniaków

Zabieg usunięcia włókniaka polega na działaniu prądem wysokiej częstotliwości na białka budujące tkanki, co prowadzi do podwyższenia jego temperatury. Białko ścina się, dzięki czemu tkanka łatwo może zostać usunięta. Podczas zabiegu nie narusza się ciągłości skóry, przez co rzadko dochodzi do powikłań: trwałych przebarwień i niewielkich blizn. Długość trwania zabiegu, w zależności rozległości zmiany, to od kilku do kilkudziesięciu minut. Bezpośrednio po zabiegu elektrokoagulacji może wystąpić w tej okolicy obrzęk skóry, a także ból i zasinienie, ale te objawy jeszcze tego samego dnia ustępują. Nieco dłużej, kilka dni, utrzymywać się mogą drobne ranki, które trzeba regularnie przemywać wodą utlenioną. Choć jest to bardzo wygodny, nowoczesny i bezpieczny zabieg, są pewne schorzenia i stany będące przeciwwskazaniami do jego wykonania. Należą do nich: wszczepiony rozrusznik serca, zaburzenia krzepnięcia i krążenia krwi, cukrzyca, ciąża, a także skłonność skóry do bliznowacenia.

Kosmetyka twarzy

Mezoterapia bezigłowa

To wysoce skuteczna, bezpieczna terapia nie pozostawiająca ran na skórze. Stanowi alternatywę dla klasycznej mezoterapii igłowej. Zabiegi mezoterapii opierające się na zastosowaniu elektroporacji i elektroosmozy do odżywiania głęboko położonych komórek. W porównaniu z zastosowaniem indywidualnych produktów do pielęgnacji skóry, mezoterapia pozwala osiągnąć większą skuteczność w zakresie wchłaniania produktów pielęgnacyjnych, eliminując problemy związane z nieprzenikaniem głębiej niż warstwa naskórka, a także skracając czas trwania terapii.

Mezoterapia bezigłowa dzięki zastosowaniu odpowiedniej fali elektromagnetycznej sprawia, że pory skóry otwierają się. Poprzez błonę komórkową do wnętrza komórki przedostają się potrzebne substancje aktywne. Tkanka zostaje odżywiona, wydrenowana z toksyn, dotleniona oraz pobudzona do wytwarzania kolagenu i elastyny. Skóra regeneruje się, nawilża, ujędrnia i wygładza. Procesu starzenia się skóry nie można niestety powstrzymać ale można go znacznie spowolnić. Dla uzyskania najlepszego efektu mezoterapia bezigłowa powinna być wykonywa w serii zabiegów (co najmniej 4) w odstępach 5-10 dni. Dla utrzymania efektu dobrze jest powtórzyć zabieg raz w miesiącu.

Efekty mezoterapii:
- lifting twarzy
- likwidację zwiotczenia twarzy i ciała
- profilaktykę przeciwzmarszczkową i likwidację zmarszczek
- wzmocnienie odporności skóry na szkodliwe działanie środowiska
- silne ujędrnianie ciała, zwłaszcza powłok brzusznych, ramion, ud, pośladków

Kosmetyka twarzy

Lifting skóry - Fale radiowe

Radio Frekwencja to najnowsza i najskuteczniejsza technologia potwierdzona badaniami naukowymi w Stanach Zjednoczonych. Działa przyczynowo odwracając skutki starzenia się skóry, a nie tylko same objawy. Specjalne elektrody przenoszą częstotliwość radiową w głębokie warstwy skóry, co powoduje podgrzanie tkanek na poziomie skóry właściwej, czego efektem jest odbudowa kolagenu oraz poprawa jakości skóry i ujędrnienie zwiotczeń.
Fale radiowe pozwalają na wykonywanie liftingu skóry, twarzy, szyi i dekoltu bez użycia skalpela. Zabiegi nie tylko niwelują efekty starzenia, ale działają również zapobiegawczo zwiększając gęstość i odporność skóry.

Efekty
Fale radiowe łagodzą obrzęki, zmniejszają woreczki tłuszczowe pod oczami, niwelują cienie i drobne zmarszczki pod oczami oraz obwisłości policzków, podbródka i szyi. Twarz po zabiegu wygląda nadzwyczaj młodo i promiennie. Dzięki wyjątkowym możliwościom tego urządzenia, w trakcie pojedynczej sesji zabiegowej można zredukować cellulit, lokalny nadmiar tkanki tłuszczowej lub zwiotczałą skórę.

Przeciwwskazania
- choroby nowotworowe
- rozrusznik serca
- implanty - wszelkiego typu metalowe implanty w ciele
- ciąża
- tendencja do krwawienia
- wewnętrzne procesy krwotoczne w ostrej fazie
- zaburzenia czucia bólu i odczuwania ciepła
- nadciśnienie
- przerwanie ciągłości skóry
- złote nici

fale_radiowe

Oczyszczanie twarzy

Najbardziej popularny zabieg w gabinetach kosmetycznych i często bardzo różnie odbierany przez klientki. Rozwiewając wszystkie mity, każda kobieta powinna oczyszczać swoją skórę poprzez oczyszczanie mechaniczne (gdy nie ma przeciwwskazań zdrowotnych), częściej bądź rzadziej w zależności od cery.
Fazy zabiegu: demakijaż, peeling (kremowy, bądź kawitacyjny), maska rozpulchniająca, oczyszczanie, dezynfekcja skóry, ampułka z sonoforezą dobrana do problemu skóry, maska łagodząca (kremowa bądź algi), krem wykańczający zabieg.

Kosmetyka twarzy

Eksfoliacja kwasami (złuszczanie) z pełnym zabiegiem pielęgnacyjnym

Zabiegi na bazie kwasów są niezwykle popularne. Dzieje się tak gdyż dają bardzo szybkie efekty, a prawidłowo wykonane nie wyłączają nas z normalnego funkcjonowania po ich użyciu. Ich działanie w zależności od rodzaju : wybielające, niwelują przebarwienia, silnie odświeżające i poprawiają koloryt skóry, zmniejszają przy tym występowanie trądziku, zmarszczek.
Pracujemy wyłącznie na kwasach medyczny PEEL MISSION.
Jest to farmaceutyczna receptura bazująca na monokwasach, pozwalająca stworzyć spersonalizowany program inicjujący procesy regeneracyjno-naprawcze w skórze, wpływające na skuteczne redukowanie defektów skórnych o różnym podłożu.

Kosmetyka twarzy

Mezoterapia mikroigłowa twarzy, szyi, dekoltu

Zabieg pobudza i stymuluje naskórek, jego przepuszczalność zwiększa się wielokrotnie, dzięki czemu wysoko skoncentrowane składniki o odpowiedniej wielkości cząsteczki wnikają w niego głębiej i w wyższym stężeniu. Mechaniczna stymulacja w trzech różnych częstotliwościach pobudza receptory skóry, stymuluje lepsze krążenie oraz wymusza procesy regeneracyjne. Końcówka z igłami jest sterylnie zapakowana, igły są w stanie nakłuć odpowiednią powierzchnię skóry (dekolt, szyję, twarz) i ulegają stępieniu, są przeznaczone tylko dla jednego klienta. Dzięki temu rozwiązaniu zabieg jest bardzo sterylny i bezpieczny, unikamy w 100% ryzyka przeniesienia flory bakteryjnej, rączkę po każdym zabiegu dezynfekujemy preparatami do tego przeznaczonymi (do dezynfekcji powierzchni narzędziowych). Aplikator jest idealnie dostosowany do pracy powierzchniowej, dzięki podłużnemu kształtowi w zależności jaki tryb pracy wybierzemy możemy pracować nakłuwając całą powierzchnię naskórka lub poszczególne linie zmarszczek.Specjalny stop plastiku, z którego są wykonane igły, umożliwiają bardzo efektywną pracę, jednocześnie minimalizując dyskomfort klienta. Mikronakłucie odbywa się na bezpiecznej głębokości i nie narusza układu krwionośnego, dzięki czemu zabiegi mogą być wykonywane nie tylko przez kliniki medycyny estetycznej, ale przede wszystkim przez kosmetyczki i kosmetologów.

Mezoterapia mikroigłowa
Zalety procedury zabiegowej:
- brak ryzyka uszkodzeń skóry pod wpływem ciepła
- jest to metoda typowo mechaniczna, nie ma działania prądu bezpośrednio na naskórek
- krótki czas intensywnej stymulacji (około 10 minut)
- można połączyć stymulację mikroigłami z innymi koncepcjami leczenia

Działanie:
- intensywna, ale ściśle kontrolowana stymulacja naskórka
- natychmiastowy i optymalny transport składników aktywnych
- reaktywacja wszystkich funkcji skóry
- polepszenie procesów samonaprawczych skóry ( gojenie się tkanki po mikronakłuciach)
- regeneracja skóry własnym podziałem komórkowym
- stymulacja produkcji kolagenu i elastyny
- redukcja zmarszczek mimicznych
- poprawa owalu twarzy
- polepszenie elastyczności skóry

Polecane przy leczeniu:
- cienkich i wiotkich skór
- cer trądzikowych
- linii mimicznych
- skór wyniszczonych solarium i słońcem
- grube skóry pokryte bliznami
- słaba tkanka łączna

Przeciwwskazania:
Nie stosować na : brodawki, pieprzyki, znamiona, zranienia, stany zapalne, opryszczkę w stanie aktywnym.